Natjecanje Dabar 2020.

I ove je godine održano natjecanje Dabar u matičnoj i pojedinim područnim školama. Sudjelovalo je ukupno 75 učenika i to:

MŠ Pazin – 49

PŠ Sv.Petar u Šumi – 15

PŠ Karojba - 2

PŠ Lupoglav – 9

Čak 23 učenika ostvarilo je rezultat koji se nalazi među 10% najboljih u Hrvatskoj!

Čestitamo svima na sudjelovanju i ostvarenim rezultatima!

Za sve sudionike natjecanja pripremljene su digitalne značke i diplome koje samostalno preuzimaju iz sustava mooc.carnet.hr. Svi učenici dobili su i digitalne značke. Oni najbolji (10% najboljih u svakoj kategoriji) dobili su i diplomu i značku za izniman uspjeh na natjecanju.

Podsjetimo se:

Dabar je međunarodno natjecanje koje promiče informatiku i računalno razmišljanje. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju”. Podršku natjecanju daju Hrvatski savez informatičara, Visoko učilište Algebra, CARNET i Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Besplatno je za učenike i škole, a škole se moraju pridržavati Pravilnika natjecanja i Etičkog kodeksa natjecanja.

Na stranicama organizatora možete pročitati cjelokupno izvješće o Dabru 2020.

objavio: Irena Mijandrušić   datum: 27. 11. 2020.