Mjesec hrvatske knjige

Mjesec hrvatske knjige je nacionalna i kulturna manifestacija koja se obilježava svake godine od 15. listopada do 15. studenog, nizom različitih aktivnosti radi promocije knjige i čitanja. Čitanje pripada u najsloženije procese učenja, a isto tako predstavlja temelj za većinu školskih područja. Djeca čitanjem bogate rječnik, razvijaju maštu i kreativnost, stječu nova znanja i iskustva te zanimljivo i korisno provode slobodno vrijeme.

Mjesec hrvatske knjige 2020. koji se održava se od 15. listopada do 15. studenoga, posvećen je planeti Zemlji u povodu 50. obljetnice obilježavanja Dana planeta Zemlje, a središnja je tema i geslo ovogodišnje manifestacije „ Razlistaj se“.

U Mjesecu hrvatske knjige razlistali smo knjige, knjižničarka je čitala priče po razredima.

Čitale su se priče Z. Baloga Izmiješana slova  i Naopaka Jana iz knjige Ja magarac, za učenike od 1.do 4. razreda. Priča Majstor za odgađanje iz knjige Meni je najbolje biti ja, autorice Ankice Blažinović-Kljajo i priča Sreća autorice Sanje Pilić iz knjige Zar baš moram u školu, za učenike od 5. do 8. razreda.

Održale su se i radionice: Izrada mini knjiga u 1.r.,ilustracija pjesme Učka, Raša i Mirna u 2.r. te radionica „Zaštićene životinje u Hrvatskoj“  u 3. r.

Mali knjižničari su bili vrijedni te su izrađivali straničnike i ilustrirali pjesmu Z: Baloga „Kakvu kome knjigu“.

objavio: Kristina Franović   datum: 19. 11. 2020.