Jesenska šetnja – Gorenja Vas

Tridesetog dana listopada, vjeroučiteljica Jasmina i razrednica Irena povele su drugaše u šetnju do Gorenje Vasi, zaseoka nedaleko od Lupoglava.

Osunčana cesta vodila je drugaše naseljem Lupoglav, potom uzbrdicom prema odredištu odakle se pruža prekrasan vidik na pojedine istarske akropole. Šetnja se dijelom pretvorila u pješačenje jer je na pojedinim dionicama trebalo dobrano protegnuti korake. Uz prigodne molitve, lakše se stiglo na cilj. Ipak se valjalo odmoriti, napiti vode i svakako zasladiti školskom marendom.

Zadatak nije odmakao. Pogledali su crkvu Blažene Djevice Marije Sv. krunice, obišli groblje povodom Svih svetih i Dušnog dana te se uz krunicu razdragani vratili u školu nakon pet kilometara hodanja.

objavio: Kristina Franović   datum: 31. 10. 2020.