Advent u Rijeci

Zajedno sa svojim učiteljicama, učenici 1., 2., 3. i 4. razreda uputili su se u Rijeku 5. prosinca na terensku nastavu ususret božićno-novogodišnjim blagdanima.

U Gradskom kazalištu lutaka pogledali su predstavu „Snjeguljica d.d.“.

Svjetski poznata i vječna priča braće Grimm prikazana je kao realistična bajka. Šašavi patuljci spašavaju Snjeguljicu, ali i naš svijet. Likovi su nasmijali i razveselili mladu publiku te podsjetili na vrijednosti neiskvarene suvremenim društvom.

Po završetku predstave, male posjetitelje iznenadio je sveti Nikola. Obratio im se lijepim željama i počastio ih bombonima.

Nakon kazališta, djeca su obišla pješački tunel pod nazivom TunelRI. Smješten je u podzemlju starogradskog središta. Nekada je imao vojnu namjenu, a danas je turistička atrakcija.

Poslije obilaska tunela, uslijedio je posjet Muzeju djetinjstva gdje su izložene stare igračke kakvima su se igrali naši roditelji, bake i djedovi.

Najveći izazov predblagdanskog ugođaja pružali su im sadržaji na Korzu: bijele drvene kućice, veličanstven bor, lampice, blještavi izlozi, slatkiši, mnoštvo prolaznika, sunčan prosinački dan uoči Svetoga Nikole…

Advent u gradu je poseban i radostan!

objavio: Kristina Franović   datum: 7. 12. 2019.