RiSONGić

Učenica 8. razreda Mirjam Andrejević pobijedila je na četvrtom festivalu u ZTC-u zvan RiSONGić održanom 28.9.2019. u Rijeci. Izvedbom pjesme „Parole“ grupe Rivers iz Rijeke  osvojila je prvu nagradu. Nagrada je pravo snimanja autorske pjesme koju će ovih dana napisati i uglazbiti riječki glazbenik Sandro Bastiančić.

Mirjam je članica buzetske udruge „Mali veliki mikrofon“ i  dugogodišnja polaznica satova vokalne tehnike u Buzetu kod Ane Jakšić i Katarine Jurić.  Mirjam često  sudjeluje na županijskom dječjem festivalu "Mali veliki mikrofon" u Buzetu na kojem  je zadnje dvije godine osvajala nagrade publike.

RiSONGić je riječki festival za djecu i mlade do 16 godina, a ove godine  održan je  u sklopu proslave sedmog rođendana  riječkog Zapadnog trgovačkog centra.

objavio: Kristina Franović   datum: 29. 9. 2019.