Moja prva knjiga

„Moja prva knjiga“ državni je natječaj za učenike osnovnih škola pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznati hrvatski književnici.

Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu. Natječaj organizira udruga KAlibra iz Karlovca, a najbolji radovi se tiskaju što je veliki poticaj djeci da se okušaju u pisanju slikovnice.

Na natječaj su se prijavile učenice PŠ Lupoglav Tina Tenčić sa slikovnicom „Kad ljubav progovori“,  Ana Tenčić sa slikovnicom “Floki nas povezuje",  Iva Čeh sa slikovnicom „Pustolovina male Anje“ i Emanuela Peruč sa svojim radom „Sretan dan“.

Učenice su marljivo izrađivale svoje slikovnice potpuno samostalno tek povremeno tražeći pokoji savjet.

Stručno prosudbeno povjerenstvo zapazilo je rad Emanuele Peruč te je učenica osvojila poticajnu nagradu. „Sretan dan“ slikovnica je o dolasku na svijet jednog člana obitelji, a odlikuju je originalne ilustracije i dječja iskrena radost potaknuta viješću o skorom rođenju djeteta.

objavio: IVA LUK   datum: 21. 5. 2018.