Terenska nastava: Od izvora do ušća rijeke Mirne

Povodom Dana voda koji se obilježava 22. ožujka, trećaši su zajedno s vršnjacima PŠ Trviž i PŠ Karojba putovali uz tok najveće istarske rijeke – Mirne.

Prva postaja bila je Istarski vodovod Buzet gdje su uz stručno vodstvo vidjeli izvor Svet Ivan i obišli postrojenje te dobili prigodne kape i zviždaljke jer ove godine Istarski vodovod slavi 85 godina postojanja.

Zatim su dolinom Mirne, uz Motovunsku šumu, stigli do rječice Butonige i akumulacijskog jezera Butoniga. Prošetali su branom i razgledali postrojenje gdje su ih domaćini ugostili.

Nakon toga došli su u lječilište Istarske toplice pa su im djelatnici pokazali objekte s termalnom vodom.

U Antenalu su promatrali ušće Mirne, a u Novigradu su posjetili Muzej pomorstva u kojem se nalazi mnoštvo maketa starih brodova i ostale brodske opreme. Slušali su priče o pomorskom životu vlasnika galerije.

Prije odlaska, prošetali su gradom, počastili se sladoledom, družili se s prijateljima i uživali u proljetnom sunčanom danu

objavio: IVA LUK   datum: 23. 3. 2018.