Festival Zavičajne nastave

Na festivalu Zavičajne nastave održavnom 28. travnja 2017. godine u Osnovnoj školi Vladimira Nazora Vrsar, područna škola Lupoglav predstavila se s dva hvalevrijedna projekta.

Projekt NAŠE BLAGO u sklopu kojeg su učenici predmetne nastave uz mentorstvo učiteljice Višnje Levak istraživali autohtone istarske životinje te životinje prikazali u tehnici linoreza. Matrice od linoleuma otiskivali su na platnene torbe te su na taj način, osim usvojenih znanja, htjeli potaknuti učenike i djelatnike na korištenje platnenih umjesto plastičnih torbi.

Projekt "KI SAN JA" rađen je u sklopu nastave prirode i društva. U projektu je sudjelovalo 15 učenika trećeg razreda iz Lupoglava.

Cilj projekta bio je upoznati učenike s prošlošću njihove obitelji, razvijati ljubav prema zavičaju i potrebi očuvanja narodnog blaga, razlikovati svoje pretke i potomke i istražiti porijeklo svojeg prezimena, razlikovati prošlost, sadašnjost i budućnost na temelju događaja iz vlastite prošlosti.

Svaki učenik je izradio vlastiti plakat koji je sadržavao obiteljske fotografije, zanimljivu priču vezanu za jednog pretka, obiteljsko stablo i  podatak o porijeklu njihovog prezimena. Učenici su također prezentirali jedan stari predmet kojim su se služili njegovi preci. Na festivalu Zavičajne nastave u Vrsaru svoj je rad predstavio učenik Bartol Daus.

Projekt je prezentiran i u sklopu 23. Susreta s  baštinom Lupoglavštine i Boljunštine pod mentorstvom učiteljice Kristine Ravnić.

objavio: IVA LUK   datum: 2. 5. 2017.