Terenska nastava Krapina-Varaždin-Trakošćan

U petak  7.4.2017. učenici petog, šestog i sedmog razreda bili su na terenskoj nastavi u Krapini, Varaždinu i Trakošćanu.

U Krapini smo posjetili  Muzej krapinskih neandertalaca. Pogledali smo film o krapinskom neandertalcu, a zatim uz edukatora i niz interaktivnih sadržaja učili o geološkoj prošlosti i ljudskoj povijesti. Jednim korakom prelazili smo milijune godina. Zatim smo prošetali do Hušnjakova  – poluspilje i nalazišta pračovjeka. Fotografirali smo se uz skulpture.

Nakon ručka u Varaždinu, šetnje gradom i kraće posjete poznatom varaždinskom groblju, nastavili smo do Trakošćana. Dvorac uz jezero, okružen zelenilom, izgleda bajkovito. Od kraja 13. stoljeća kada je izgrađen svjedočio je mnogim burnim događajima. Ugođaj, namještaj, slike i razni uporabni predmet dočaravaju život plemstva.

Vratili smo se u Lupoglav u kasnim večernjim satima, a kako nam je bilo možete pogledati na fotografijama koje slijede:

objavio: IVA LUK   datum: 12. 4. 2017.