Susret s književnicom Jadrankom Čunčić-Bandov

U organizaciji školske knjižnice u PŠ Lupoglav 15. studenog održan je književni susret sa spisateljicom i lutkaricom Jadrankom Čunčić-Bandov.

Susretu su prisustvovali učenici nižih razreda i njihove učiteljice te polaznici vrtića.

Tijekom književnog susreta, književnica je maštovitim lutkama koje sama izrađuje od različitih, ponekada i smiješnih materijala  oživjela likove iz svojih igrokaza. Predstavila nam je svoje zmajeve, mudru sovu i vjevericu, Boduljka i Žbuniku, jarca i ovna, te mnoštvo drugih lutaka za koje je napisala ili još uvijek piše tekstove.

Maštovita lutkarica oduševila je sve prisutne učenike i učitelje posuđivanjem svoga glasa lutkama te oblikovanjem njihovih karaktera. Potakla nas je na aktivno sudjelovanje u predstavi te ujedno skrenula pozornost na jednostavne materijale pomoću kojih možemo i sami izraditi lutke (torbice, čarape, vreće, kuhače, košarice i sl.)

Igrokazi su joj objavljeni u raznim zbornicima, priručnicima, čitankama i časopisima za djecu te u antologiji hrvatskoga dječjeg igrokaza.

Uživali smo u lutkama, šalama i igrokazima.Književnica je uspjela stvoriti jedinstven ugođaj i uvući nas u svijet glume, mašte i smijeha.

Lijepo smo se nasmijali i zabavili.

objavio: IVA LUK   datum: 15. 11. 2016.