Gradsko-općinski susret LiDraNo 2018.

U petak, 26. siječnja, s početkom u 13,00 sati u školi je održan Gradsko-općinski susret LiDraNo 2018. u kojem su sudjelovali prijavljeni učenici iz Matične i svih područnih škola.

Povjerenstvo su činile Roberta Rudela, Iva Major Šujević i Snježana Brščić.

Dramsko-scenski izraz u pojedinačnim nastupima ostvaren je u obliku kazivanja poezije i monologa, a u skupnom su nastupu održane dvije dramsko-scenske igre.

Kazivanja poezije:

Dajana Milohanić, 8.r.         Lucija Jurišić, 6.r.                Sara Cvijanović, 5.r.

PŠ Tinjan                           PŠ Sv. Petar u Šumi            PŠ Trviž

Monolozi:

Petra Legović, 4.r.                              Anamarija Ritoša, 7.r.

PŠ Karojba                                        MŠ Pazin

Monika Pilat, 3.r.                                             Nina Brajković, 5.r.

PŠ Karojba                                                     MŠ Pazin

Dramsko-scenske igre:

Dramsko-scenska igra „Čarobni osmijeh“, 4.r., MŠ Pazin, Jelena Bogešić, Rajna Cvitko, Petar Jerman, Atilio Marečić, Leona Aleksandra Jurić, Antonija Rabac, Nevena Rilak, Ivan Dušman.

Dramsko-scenska igra „Ah, taj Pubertetlija!“, 7.r., MŠ Pazin, Lucija Mijandrušić, Tina Brozan, Anika Jedrejčić, Anja Šterpin, Kelly Milanović.

Povjerenstvo je u kazivanju poezije pohvalio sve tri prijavljene učenice, a prolazak na županijsko natjecanje pripao je odličnoj Sari Cvijanović, učenici 5. razreda iz PŠ Trviž koja je kazivanjem poezije „I bosa i z postoli“ žiri očarala svojim nastupom, majstorski izvedenim pokretima i mimikom. Mentorica učenice je učiteljica Ema Velenik Benčić.

Izvedeni monolozi bili su vrlo uvjerljivi i raznoliki, nježni, i veseli i tužni, pokazatelj kako su nam učenici zbilja svestrani i talentirani. Poseban talent pokazala je učenica 5. razreda Matične škole Nina Brajković izvedbom monologa "Darcy" autorice Laure Dockrill. Nina je bila uvjerljiva, živahna, vesela i energična pa je svojim nastupom naprosto zaokupila pozornost svih prisutnih. Odlukom povjerenstva njezina je izvedba pod mentorstvom učiteljice Marije Baćac predložena za županijsku razinu natjecanja.

U skupnom nastupu obje su dramsko-scenske igre prema ocjeni povjerenstva prošle na županijsku razinu.

Učenici 4.r. MŠ Pazin pod vodstvom mentorice učiteljice Livije Žufić oduševili su već samom scenografijom, zatim zanimljivom i dinamičnom radnjom te promenadom likova od kojih su posebno zapaženi i pohvaljeni učenica Leona Aleksandra Jurić u ulozi pantomimičarke i učenik Atilio Marečić u ulozi kuhara.

Učenice 7.r. MŠ Pazin ujedno i članice Dramske skupine pod vodstvom mentorice Marije Baćac na dojmljiv su nam i inovativan način dočarale muke puberteta pa se i publika i povjerenstvo živo prisjetila tog perioda života. Učenice su pohvaljene, a povjerenstvo im je predložilo i korisne sugestije za unaprjeđenje nastupa.

Susret je priveden kraju u ugodnoj atmosferi, ravnateljica je svima poželjela puno sreće u daljnjem natjecanju, posebno se zahvalila povjerenstvu, svim natjecateljima, njihovim mentorima, učiteljima i roditeljima zaključivši kako su nove generacije sve otvorenije i kreativnije te kako se primjećuje da je tako upravo zbog neumornog rada i učenja i mentora i samih učenika.

I za kraj  čestitke svim sudionicima!

objavio: Silvija Šupljina Buršić   datum: 8. 2. 2018.

« Travanj 2024 »