PUTUJEMO, PUTUJEMO - izvješće terenske nastave učenika 2. razreda

U petak, 18. svibnja 2018.g. bili smo na super terenskoj nastavi.

Krenuli smo u rano jutro autobusom prema Fažani gdje smo se ukrcali na brod. Plovili smo do NP Brijuni. Dočekao nas je vodič Ian. Upoznali smo povijest Brijuna i poznate osobe koje su zaslužne za razvoj nacionalnog parka. Kao npr. dr. Robert Koch koji je otok oslobodio od komaraca 1901.g. Paul Kupelwieser industrijalac i stručnjak za čelik kupio je Brijune i pretvorio ih u moderno ljetovalište i lječilište.

Nakon toga krenuli smo u obilazak vlakom. Bili smo u safari parku gdje smo vidjeli zebre, ponije, konje, ljame, boškarina, paunove, koze, ovce, zečeve, samo nismo uspjeli vidjeti slonicu Lanku ( kažu neki da su joj uspjeli vidjeti rep ). Upoznali smo papige Aru i Kokija. U kavezima su još bile kokoške, patke, purani i kornjače.

Nastavili smo obilazak šetnjom do masline stare oko 1600 godina. Prije ukrcaja na brod za povratak na kopno vidjeli smo i otisak dinosaura u kamenu koji je iskopao Paul Kupelweiser.

Nakon završetka posjete NP Brijunima krenuli smo u Zračnu luku Pula. Dočekala nas je stjuardesa i upoznala nas je s putovanjima zrakoplovom. Pogledali smo i stajanku ili platformu – mjesto gdje se parkiraju zrakoplovi.

Na kraju smo krenuli na željeznički kolodvor i vlakom otputovali u Sveti Petar u Šumi. Putovanje vlakom je bilo zanimljivo, bili smo umorni pa su neki i zaspali. Vratili smo se autobusom u Karojbu u 17.30 sati.

Izvješće napisali učenici 2. razreda PŠ Karojba: Tara Jurišić, Tia Kazalac, Damjan Levak, Angelina Slišković

objavio: Silvija Šupljina Buršić   datum: 29. 5. 2018.