Terenska nastava Zagreb - 4. razred

Planirana terenska nastava četvrtaša u Zagreb realizirana je 6.10.2017.

Prije samog odlaska na teren učenici su bili uključeni timskim radom u izradu projekta o gradu Zagrebu. Svaki je tim imao za zadatak istražiti  i tematski prezentirati zadanu temu. Teme su bile slijedeće: Prošlost grada Zagreba, Sadašnjost grada Zagreba, Zanimljivosti glavnog grada Republike Hrvatske i Kulturne znamenitosti grada Zagreba.

Učenici su svoje izlaganje popratili ppt prezentacijom. Kako bi naš projekt bio što uspješniji zatražili smo pomoć i pozvali na suradnju Turističku zajednicu grada Zagreba na što su se oni vrlo rado odazvali te nam poslali podosta materijala,brošura,plakata,suvenira,naljepnica... Radosno smo iščekivali njihov obećani poklon iznenađenja. Ovom im se prilikom još jedanput zahvaljujemo.

Na terensku nastavu krenuli smo u rano oblačno jutro zajedno s našim vršnjacima iz PŠ Trviž, Tinjan, Sveti Petar u Šumi i Cerovlje. Neumorni pratitelj našeg putovanja bila je jaka kiša koja nas nije napuštala sve do Karlovca. Zatim je kiša prestala i pred nama se pojavio glavni grad lijepe naše. Raskrcavši se ispred HNK krenuli smo Ilicom do Muzeja iluzija, uspinjačom do Gornjeg grada,tunela na Griču, Kamenitih vrata, Trga svetog Marka i Zagrebačke katedrale. Zaželjeli smo želju ispred Manduševca i pozdravili bana Jelačića.

Zelena oaza grada Zagreba, Maksimir, dočekao nas je veselim pjevom ptičica iz ZOO-a. Zanimljivo je bilo promatrati različite životinje koje su nam pozirale da ih fotografiramo. A mi smo vrludajući amo tamo bili oduševljeni zanimljivim životinjskim svijetom.

Već umorni od puta ali oduševljeni doživljenim očekujemo neku novu terensku nastavu s istim prijateljima na nekoj drugoj lokaciji.

Možda Škola u prirodi? Zašto ne...

Tekst: učiteljica Kristina Koraca

objavio: Silvija Šupljina Buršić   datum: 13. 10. 2017.