Edukacija u području zaštite i spašavanja

Djelatnici Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Pazin posjetili su Područnu školu Karojba 21.11. te su proveli Nacionalni program edukacije djece i mladih u području zaštite i spašavanja.

Učenici su pokazali veliko zanimanje za edukaciju i aktivno sudjelovali u njezinoj provedbi, a posebno u komunikaciji sa ŽC 112. Naime, Drago, Lea,Veronika i Mateo pokazali su koliko su ozbiljni u ozbiljnim situacijama. Provedena je i vježba evakuacije u slučaju potresa.

Tijekom edukacije učiteljice i učitelji prepoznali su službenika Mladena Kikovića koji je sudjelovao u akciji traganja i spašavanja četverogodišnje djevojčice 2015.g. Mladenu smo uputili iskrene i srdačne čestitke na učinjenom velikom djelu i nagradili ga pljeskom. Koliko smo dirnuli djelatnike DUZS mogli smo primjetiti po njihovom zahvalnom velikom osmijehu. Renato i Mladen uspjeli su nas animirati, zabaviti i educirati. Iscrpno su kroz četiri sata prenosili znanje, iskustvo i život. Hvala im na tome.

Još o susretu pročitajte ovdje

objavio: Irena Mijandrušić   datum: 2. 12. 2016.