Ekskurzija učenika 8. razreda

Učenici 8. r. PŠ Karojba, PŠ Motovun i PŠ Tinjan išli su na ekskurziju u Sloveniju i Hrvatsko zagorje od 5. do 7. listopada 2016. godine.

Prvi dan su posjetili Postojnsku jamu uz stručno vodstvo na engleskom jeziku jer su tako željeli. Zatim su bili na Bledskom jezeru i u starom gradu, a na večer su stigli u Ljubljanu. Drugi dan su razgledavali centar Ljubljane i posjetili Hižu eksperimentov gdje su mogli sami isprobati razne pokuse iz fizike i kemije. Na večer su stigli u Terme Čatež gdje su uživali u kupanju i raznim drugim sadržajima unutar hotela. Treći dan su se uputili prema Krapini i posjetili Muzej krapinskog neandertalac. Zatim su išli u dvorac Trakošćan i na kraju u Kumrovec (Etno selo). Na povratku kućama obavezno smo se morali zaustaviti u kultnom Mc Donalds-u na Vratima Jadrana.

Dojmovi učenika su pozitivni i ovu bi ekskurziju preporučili budućim osmašima. Tradicionalno je najbolja bila vožnja u autobusu i druženje po hotelskim sobama, a tko je što zapamtio od kulturnih i prirodnih znamenitosti ostaje nerazriješeni misterij.

objavio: Irena Mijandrušić JAGODA OPLANIĆ   datum: 21. 10. 2016.