Ekskurzija učenika 8. razreda

Dana 17. ožujka 2016. učenici PŠ Karojbe, PŠ Trviž i PŠ Tinjan otišli su na ekskurziju u Sloveniju.

Polazak je bio u 7 sati ujutro iz Karojbe. Prvo odredište nam je bila Postojnska jama. Obišli smo jamu vlakićem. Nakon Postojnske jame, uputili smo se prema jezeru Bohinj gdje smo i ručali. Poslije ručka obišli smo jezero i krenuli prema Bledu. Kad smo stigli, brodić nas je odveo do otoka. Razgledali smo otok i autobusom krenuli do Blejskog grada.

Nakon obilaska smo se uputili prema Ljubljani gdje smo večerali i prenoćili u hotelu Emona. Sljedećeg smo jutra nakon doručka obišli Ljubljanu. Bilo nam je jako zanimljivo. Posjetili smo Prešernov trg gdje smo vidjeli njegov kip, Zmajski most, Studentski most, franjevačku crkvu Marijina Uznesenja i mnoge druge zanimljivosti. Naše putovanje u Ljubljani je završilo pa smo se uputili prema Čatežu. Čim smo se smjestili, otišli smo u toplice Čatež gdje smo se kupali u bazenima. Nakon zabave, druženje smo nastavili u sobama. Nakon doručka uputili smo se prema Hrvatskoj. Prvo smo posjetili dvorac Trakošćan gdje smo dobili i slobodno vrijeme za obilazak jezera. Krenuli smo prema Krapini gdje smo obišli Muzej krapinskih neandertalaca. Nakon ručka smo se uputili prema našem zadnjem stajalištu, Kumrovcu. Završili smo naše putovanje i krenuli prema našim domovima. Putem smo se zaustavili u Mc´Donaldsu gdje smo se dodatno zabavili.

objavio: Irena Mijandrušić   datum: 28. 6. 2016.