Terenska nastava trećaša - Labin

Učenici trećih razreda PŠ Karojba, PŠ Tinjan i PŠ Motovun bili su 17. svibnja na terenskoj nastavi u Labinu.

Posjetili su Narodni muzej Labin te upoznali prošlost grada s posebnim naglaskom na rudarstvo kraja. Pogledali su izložbu u Gradskoj galeriji te razgledali Župnu crkvu. Razgled starog grada nastavili su obilaskom Fortice, penjanjem na 33 m visok zvonik iz 17. st. sagrađen na temeljima nekadašnje crkve sv. Justa te gradski trg s prostranom loggiom iz 16. stoljeća. Put su nastavili prema Rapcu, našem poznatom turističkom ljetovalištu, gdje su uživali u šetnji rivom. U povratku su posjetili park prirode Dubrova, poznat po međunarodnom kiparskom simpoziju i brojnim skulpturama koje su izradili poznati kipari iz cijeloga svijeta. Smatramo da ovako lijepo izletište treba redovito održavati jer zbog visoke trave nismo bili u mogućnosti obići većinu skulptura.

objavio: Irena Mijandrušić ROBERTA RUDELA   datum: 24. 5. 2016.