Terenska nastava sedmaša - Zagreb

Učenici 7. razreda išli su na TN u Zagreb, 22. travnja 2016. Učenike je pratila učiteljica Jagoda Oplanić. Vrijeme je bilo odlično, vozač autobusa fenomenalan, a učenici za svaku pohvalu pa smo stoga, bez problema odradili sve što je bilo planirano.

Posjetili smo Institut za fiziku gdje su učenici kroz predavanja i radionice upoznali čudesni svijet magneta, neurounanost, ferotekućine i homopolarni motor. Zatim smo posjetili prirodoslovni muzej i razgledali zoološku zbirku uz stručno vodstvo. Slijedeća destinacija bio Hrvatski sabor kroz koji nas je provela stručna osoba i gdje smo naučili koja bi trebala biti uloga saborskih zastupnika i Sabora uopće. Kroz Gornji grad, Cvjetni trg i Ilicu smo protrčali rješavajući zadatke iz povijesti. Na kraju smo posjetili Muzej iluzija u kojem su učenici vidjeli neke optičke iluzije, vježbali moždane vijuge i uglavnom dobro se zabavili. Šećer na kraju bilo je slobodno vrijeme koje su mogli utrošiti po vlastitoj želji, a oni su pili Cedevitu za 17,00 kn. Umalo sam zaboravila McDonalds na Vratima Jadrana i to je bio ustvari šećer na kraju. Da ne mislite da smo se samo dobro zabavljali, rješavali smo i radne listiće iz fizike, biologije i povijesti.

objavio: JAGODA OPLANIĆ   datum: 29. 4. 2016.