Posjet Korada Korlevića

23. veljače 2016. školu je posjetio prof. Korado Korlević. Značajni hrvatski znanstvenik voditelj je Zvjezdarnice i Znanstveno edukacijskog centra u Višnjanu. Osim proučavanja asteroida, prof. Korlević sa svojim timom volontera i mentora provodi edukaciju nadarenih učenika. Mnoge ideje pretočene su u projekte, a među njima valja istaknuti Ljetne škole znanosti za učenike osnovnih i srednjih škola te Šumski vrtić za predškolce.

Učenici 8.razreda imali su priliku slušati predavanje na temu potrebe profesionalnog napredovanja i prilagođavanja za bolju budućnost.  Egzistencija ljudi podrazumijeva učenje. Informacije su u današnje doba vrlo dostupne zahvaljujući modernim tehnologijama, a prof. Korado naglasio je važnost odgojne komponente u obrazovanju. Višnjanska škola iznjedrila je mnoge intelektualce znanstvenike koji rade na znanstvenim projektima i institucijama širom svijeta.

Za učenike 5.- 8.razreda održano je predavanje o štetnosti sunčevog zračenja. Sunce šteti koži, a posebno štetno utječe na vid. Također je govorio o sunčevim pjegama i o utjecaju na dalekovode i na svu tehnologiju kojom se koristimo na planetu.

Nedavno je prof. Korado Korlević predložen za imenovanje počasnim doktorom Sveučilišta u Zadru. Gostuje kao predavač na mnogim manifestacijama. Zahvaljujući velikom trudu njega i njegovog tima, u Višnjanu i šire provode se aktivnosti s ciljem edukacije mladih, a to je ujedno i ulog u bolju budućnost.

Našem se pozivu profesor Korado Korlević uvijek rado odazove. Učenici su slušali predavanje s velikim zanimanjem i njihovi su komentari glasili: „Poučno, zanimljivo, pomalo zastrašujuće.“