Pješačenje Parenzanom

U petak, 17. travnja umjesto nastave organizirano je pješačenje od Rakotula preko Parenzane do Karojbe. Učenici i učitelji krenuli su odmah ujutro autobusom do Rakotula.

Tamo su se podijelili zadaci koje su učenici putem trebali obavljati, te smo krenuli pješačiti. Tako su naši biolozi mjerili puls prije samog pješačenja i nakon trčanja  stazom od 300 m. Matematička je grupa brojala korake do Parenzane,  pruge po kojoj su vozili vlakovi na liniji Poreč-Trst. Učenici su putem saznali i naučili mnogo zanimljivosti o Parencani. Kod odmarališta su vidjeli magarca, kokoši, koze i zeca. Pokraj odmarališta se nalazi vidikovac iz kojeg se vidi Motovun i na kojemu su nam Natalija, Karla i Mara, učenice osmog razreda, pročitale priču o sebičnom divu na engleskom jeziku. Kasnije su krenuli dalje, a putem im je učiteljica Snježana pokazala kako se igra jedna od  „starinskih“ igara. Kada su stigli do škole svi su bili umorni ali ipak zadovoljni što su proveli dan u prirodi.

objavio: Silvija Šupljina Buršić   datum: 17. 4. 2015.