Od škole do škole

Učenici nižih razreda 4. travnja su nastavni dan realizirali pješačenjem „Od škole do škole“ (od Motovunskih Novaki do Karojbe).

Sastanak je bio ispred stare škole u Motovunskim Novakima.

Ispred škole družili su se s Anom Krnjus, pjesnikinjom iz Pazina , rođenom u Novakima. Pričala je učenicima o vremenu svog djetinjstva i školovanja te im  pročitala nekoliko šaljivih pjesama na čakavštini.

Učenici su zatim razgledavali Motovunske Novake te se poigrali na igralištu. Novačanski su roditelji na igralištu pripremili okrijepu za male pješake.

Šetnjom uz potok stigli su u Lakošeljce, zatim u Pilate gdje je opet bila stanka za marendu i igru. I tu su roditelji pokazali svoju gostoljubivost.

Učenici su krenuli zatim put Kamene Vasi i Karojbe.

Vremenske prilike su bile odlične za pješačenje.

Svi su sudionici bili oduševljeni ovim zabavnim, uzbudljivim i poučnim pješačenjem.

objavio: Administrator SNJEŽANA KLANJAC   datum: 11. 4. 2014.