Jesen u 2. razredu

Najšarenije i najbogatije godišnje doba –jesen- učenici 2. razreda obilježili su na različite načine.

Započeli su izložbom i kušanjem različitih jesenskih plodova koje su učenici donijeli iz svojih vrtova, voćnjaka i vinograda. Nastavili su izložbom kruha i različitih drugih proizvoda od brašna. Mame i bake su se stvarno potrudile, a učenici zasladili.

Jesenska događanja završili su posjetom vinskom podrumu Maria Brgudca u Karojbi. Zašto? Ante Rabak, uč. 2.r. unuk je tog iskusnog vinara i voćara. Učenici su pripremili pitanja na koja je barba Mario strpljivo odgovarao. Naučili smo koje se sorte vinove loze najčešće uzgajaju u našem kraju, koje je vrste voća najlakše, a koje najteže uzgojiti i sl. Na kraju smo se zasladili voćem i sokovima.

objavio: Administrator INES GASPARINI   datum: 15. 11. 2013.