Terenska nastava 5. razreda

Učenici 5. r. PŠ Karojba, PŠ Motovun i PŠ Trviž bili su na terenskoj nastavi u Pazinu, 10. listopada 2013. godine. Posjetili su Državni arhiv,  Etnografski muzej, kemijsko biotehnički laboratorij i meteorološku stanicu.

U državnom arhivu naučili su na koji način se restauriraju stare knjige, kako se čuvaju, kako se s njima rukuje, koje značenje imaju za proučavanje povijesti našeg kraja i kome mogu poslužiti kao izvor informacija.

U etnografskom muzeju naučili su mnogo toga iz bogate prošlosti našeg kraja, a najviše ih se dojmila zbirka oružja i mučilište.

U kemijsko biotehničkom laboratoriju naučili su što se sve može doznati analizom krvi i mokraće, a imali smo i tri hrabra dobrovoljca koji su vadili krv i dali mokraću i tako provjerili svoje zdravstveno stanje (koje je na sreću bilo ok).

Na meteorološkoj stanici upoznali su se s aparaturom za mjerenje vremenskih prilika, očitali vrijednosti temperature zraka i tla, te naučili osnovne vrste oblaka.

I na kraju, putem su se dobro zabavljali! smiley

objavio: Administrator   datum: 18. 10. 2013.