Tackling Early Leaving - Out of Box Education

2019-2021

Priloženi dokumenti:
ebook Out of Box Education.pdf

U Italiji na susretu s europskim kolegama

Istituto di Istruzione Superiore "Luigi Calamatta", Civitavecchia partnerska je škola domaćin susreta učitelja u Erasmus+ KA229 projektu TEL - Out of Box Education koji se održavao 11. - 14. listopada 2021. Učiteljice Virna Pavletić i Kristina Mijandrušić Ladavac provele su 4 dana u Italiji: Civitavecchia, Pisa, Rim.
Bilo je tu dijeljenja dobrih primjera, upoznavanja škole i susreta s dragim kolegama.

Škola je opremljena vrhunskom opremom za razna područja (nautika, strojarstvo, elektrotehnika, mehanika, modni dizajn, 3d printanje…), a ne izostaju ni uspjesi učenika.
Posebno su nam se svidjele haljine osmišljene i šivane u školskom laboratoriju za modu i simulacija vožnje brodom.

Izlet, terenska nastava, posjet...kako god se zvalo, dobar je način za upoznavanje kulture i kraja. U Pisi smo imali zanimljivo i humoristično vodstvo, a veličanstvena zdanja na naše su malenkosti ostavile dojam toliko snažan da je jedino moguće pitati se: Tko sam ja i što mi je namijenjeno na ovoj točkici buduće povijesti?

Rim, taj veličanstven grad pruža jednako takav doživljaj. Jedan od pluseva Erasmus+ mobilnosti svakako jest mogućnost putovanja u mjesta koja se jednostavno baš mora posjetiti barem jednom u životu. I jedini komentar je: Jednostavno veličanstveno!

Posljednjeg dana mobilnosti Erasmus ekipa na zadatku je da u jedno spoji primjere dobre prakse i mudrosti stečene kroz iskustva. Članak je na putu prema objavi.
A talijanski učenici i dalje oduševljavaju kreacijama modnog odjela.

Ponosno smo primile potvrde o sudjelovanju.

objavio: Kristina Mijandrušić Ladavac   datum: 21. 10. 2021.