Koncert povodom 25. obljetnice smrti skladatelja Slavka Zlatića

Dragi roditelji i učenici Glazbenog odjela,

U četvrtak 8.11.2018. u 18 sati u POU Pazin održat će se koncert povodom 25. obljetnice smrti skladatelja Slavka Zlatića.

Koncert je obavezan za sve učenike Glazbenog odjela.

Koncert je ujedno i jedan od ciklusa edukativnih koncerata za mlade koji financiraju Grad Pazin i Istarska županija, a organizira Udruga za očuvanje spomena na istarske skladatelje i Hrvatsko društvo glazbenih umjetnika – ogranak Pula.

Koncert će predstaviti Simfonijski orkestar El Sistema koji okuplja mlade učenike glazbenih škola diljem Istre, pod ravnanjem dirigenta Petra Matoševića. Osim koncerta, održat će se i kratko predavanje vezano za život i djela Slavka Zlatića te će biti izvedena slijedeća djela: 2 simfonijska plesa, Kvintet za flautu, obou, klarinet, fagot i rog, Poskočnica, Balun, Bodulski ples, Čakavski stihovi za klavir, solo pjesme uz klavir te zborske skladbe u izvedbi pazinskog zbora Roženice.

Koncert je metodički oblikovan i traje 45 minuta kao nastavni sat. Poučan je, zanimljiv i interaktivan.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 6. 11. 2018.