Triple S

TripleS – Unison via Sound

Projekt između triju škola, naše i to MŠ Pazin i PŠ Trviž, te škole iz Braunschweiga u Njemačkoj i Mediasa u Rumunjskoj.

TripleS označava „Students Support Sustainability“, što znači da se projekt bavi temom održivog razvoja, odnosno uči učenike kako se suočiti s klimatskim promjenama. Učenici će usvajati znanja kako sačuvati klimu te upotrijebiti svoju kreativnost kako bi ta znanja pretočili u glazbu. Učenici i učitelji uključeni u projekt međusobno upoznaju jedni druge i uče o školama, gradovima i državama ostalih partnera. Projekt uključuje brojnu glazbenu suradnju.

Ciljevi su, dakle:

• suočiti se s klimatskim promjenama,
  • stjecati znanja kako spasiti klimu i na kreativan način pretočiti ta znanja u glazbu i videouratke
  • međusobno upoznavanje, upoznavanje škola, gradova , država – istraživanja o životu, kulturi, navikama
  • razvoj ICT vještina, jezika, tolerancije, uvažavanja
  • online sastanci, projekti
  • putovanja

U projekt je uključeno 35 učenika 5. i 6. razreda Matične škole i Područne škole Trviž.

Projekt vode učitelji Ivan Štefanić, Dušanka Tomić Luk, Martina Šajina Ivetić, Nataša Maruškić Popadić i David Jelenković.

objavio: Ivan Štefanić   datum: 13. 6. 2021.