EU kutak           Eko kutak

OUR ECO EDU TEAM

Rezultat aktivne suradnje naših učitelja je odobreni Erasmus+ KA1 projekt „OUtstRetching ECOlogical awareness Digital competence and innovative EDUcational TEAching Methods“.

Radom na projektu ćemo se dotaknuti potrebe za unapređivanjem kvalitete rada kroz osvještavanje važnosti društveno ekološke odgovornosti ustanove, baviti se potrebom poboljšanja u području IKT kompetencija učitelja te odgovoriti na potrebu poboljšanja kompetencija na području uvođenja inovativnih metoda poučavanja.

Web stranica projekta OUR ECO EDU TEAM.

Priroda nam znači (travanj - lipanj 2021.)

Učenici 3. i 4. razreda PŠ Sveti Petar u Šumi sudjelovali su u radionici pod nazivom "Ekologija". Plesali su, dijelili međusobna iskustva, razgovarali o važnosti očuvanja prirode i što za njih znači riječ "ekologija". Raspravljali su o ljudskim ponašanjima koja štete prirodi.

Kao rezultat aktivnosti nastala su dva zanimljiva i kreativna plakata koja sadrže razmišljanja učenika i poruke koje bi učenici poslali Prirodi.

Neka od razmišljanja učenika:

"Mislim da će u budućnosti okoliš biti čišći i ljepši",

"Priroda za mene predstavlja sreću. Jako volim prirodu i obećajem da neću bacati smeće",

"Čuvaj prirodne ljepote",

"Prirodo budi sretna",

"Kada sam u prirodi osjećam se uzbuđeno"...

Natječaj "Štedi, štedi jer energija puno vrijedi"

Učenice 3. razreda Tea Škrinjar i 4. razreda Tea Folo svojim su radovima sudjelovale u ekološko-kreativnom natječaju "Štedi, štedi jer energija puno vrijedi". Natječaj su organizirali Prvo Plinarsko Društvo u suradnji s Udrugom Lijepa Naša. Cilj natječaja bio je potaknuti učenike na promišljanje o energetskoj učinkovitosti i stvaranje likovnih i literarnih radova.

Učenice su se potrudile i osmislile svoje predivne radove. Bravo za naše Tee!

Svim učenicima koji su sudjelovali u natječaju poslane su zahvalnice od strane organizatora.

objavio: Marijana Kosturik   datum: 26. 8. 2021.