EU kutak           Eko kutak

OUR ECO EDU TEAM

Rezultat aktivne suradnje naših učitelja je odobreni Erasmus+ KA1 projekt „OUtstRetching ECOlogical awareness Digital competence and innovative EDUcational TEAching Methods“.

Radom na projektu ćemo se dotaknuti potrebe za unapređivanjem kvalitete rada kroz osvještavanje važnosti društveno ekološke odgovornosti ustanove, baviti se potrebom poboljšanja u području IKT kompetencija učitelja te odgovoriti na potrebu poboljšanja kompetencija na području uvođenja inovativnih metoda poučavanja.

Web stranica projekta OUR ECO EDU TEAM.

Utjecaj temperature na živi svijet (veljača - lipanj 2021.)

Učenici 2. razreda PŠ Karojba su od veljače do lipnja 2021. godine kroz istraživački rad na terenu promatrali živa bića koja obitavaju u špilji i vrtači (na lokaciji Čiže i Sopajac). Istraživali su razliku u brojnosti i raznolikosti živih bića u različitim životnim uvjetima.

Prvi izlazak u prirodu ( 18. ožujka 2021.)

Učenici 2. razreda su prvi izlazak u prirodu realizirali u Čižama, lokaciji 6 km udaljenoj od škole.

U Čižama istoimeni potok završava svoj nadzemni tok u malom ponoru.

Učenici su pratili  tok potoka od ponora pa nekoliko stotina metara uzvodno. U jednom dijelu trebali su preskočiti potok kako bi mogli nastaviti put. Korito potoka je bilo puno vode te su učenici u njoj  primijetili žabokrečine prepune jajašaca punoglavaca.   Iznad ponora nalazi se mala špilja uskog ulaza ali je dovoljno duga da su učenici morali u njoj upotrijebiti lampe.

Izvršavali su zadatke promatranja, mjerenja, bilježenja rezultata mjerenja i to na tri mjesta: osunčana livada, livada uz potok i špilja. Pomoću termometra izmjerili su temperaturu zraka i tla. Bilježili su vrste mladih biljaka, životinja, vrste grmlja te su izbrojali broj jedinki na kvadratnom metru.

Zabilježili su sljedeće rezultate:

Book titled 'Kako temperatura utječe na živi svijet'Read this book made on StoryJumper

Na kraju aktivnosti učenici su naveli što im je bilo najzanimljivije:

-hodati po „planini“

-piti vodu iz potoka

-vidjeti srušeni mlin

-kamenje koje svjetluca u špilji

objavio: Marijana Kosturik   datum: 8. 7. 2021.