EU kutak           Eko kutak

OUR ECO EDU TEAM

Rezultat aktivne suradnje naših učitelja je odobreni Erasmus+ KA1 projekt „OUtstRetching ECOlogical awareness Digital competence and innovative EDUcational TEAching Methods“.

Radom na projektu ćemo se dotaknuti potrebe za unapređivanjem kvalitete rada kroz osvještavanje važnosti društveno ekološke odgovornosti ustanove, baviti se potrebom poboljšanja u području IKT kompetencija učitelja te odgovoriti na potrebu poboljšanja kompetencija na području uvođenja inovativnih metoda poučavanja.

Web stranica projekta OUR ECO EDU TEAM.

Dan sigurnijeg interneta 2021. - PŠ Sveti Petar u Šumi

Učenici 7. razreda PŠ Sveti Petar u Šumi sudjelovali u aktivnostima kojima se želi podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu te obilježili ovogodišnji Dan sigurnijeg interneta.

Tijekom sata razrednika učenici su u grupama proučavali brošuru "Kako se zaštiti u svijetu interneta i mobilnih telefona" koju su pripremili Ministarstvo znanosti i obrazovanja, HAKOM i Centar za sigurniji Internet.

Usmjerili su se na pitanja iz dokumenta u prilogu. Svaka grupa je odgovorila na nakoliko pitanja, a zatim su svoje odgovore prenijeli i ostalim učenicima. Nakon toga se među učenicima razvila i diskusija o sigurnosti na internetu.

Testirali su svoje znanje sudjelovanjem na natjecanju. Odgovarali su na pitanja, a kocku su mogli baciti tek nakon točnog odgovora.

Učenici su se odlično pripremili i vrlo uspješno odgovarali na pitanja, a pri tome i zabavili.

Učenici su se posebno istaknuli u poznavanju društvenih mreža te smo razgovarali i o podacima koje nije dobro objavljivati na njima. Jedna od aplikacija koju možemo koristiti kako bi izradili virtualni avatar je Bitmoji. Možemo ju koristiti kada izrađujemo svoje profile, a učenici su ju koristili kako bi izradili virtualnu razrednu fotografiju.

Priloženi dokumenti:
Dan_sigurnijeg_interneta_2021.pdf (95.77 KB)

objavio: Marijana Kosturik   datum: 31. 3. 2021.