Priroda nam znači (travanj - lipanj 2021.)

Učenici 3. i 4. razreda PŠ Sveti Petar u Šumi sudjelovali su u radionici pod nazivom "Ekologija". Plesali su, dijelili međusobna iskustva, razgovarali o važnosti očuvanja prirode i što za njih znači riječ "ekologija". Raspravljali su o ljudskim ponašanjima koja štete prirodi.

Kao rezultat aktivnosti nastala su dva zanimljiva i kreativna plakata koja sadrže razmišljanja učenika i poruke koje bi učenici poslali Prirodi.

Neka od razmišljanja učenika:

"Mislim da će u budućnosti okoliš biti čišći i ljepši",

"Priroda za mene predstavlja sreću. Jako volim prirodu i obećajem da neću bacati smeće",

"Čuvaj prirodne ljepote",

"Prirodo budi sretna",

"Kada sam u prirodi osjećam se uzbuđeno"...

Natječaj "Štedi, štedi jer energija puno vrijedi"

Učenice 3. razreda Tea Škrinjar i 4. razreda Tea Folo svojim su radovima sudjelovale u ekološko-kreativnom natječaju "Štedi, štedi jer energija puno vrijedi". Natječaj su organizirali Prvo Plinarsko Društvo u suradnji s Udrugom Lijepa Naša. Cilj natječaja bio je potaknuti učenike na promišljanje o energetskoj učinkovitosti i stvaranje likovnih i literarnih radova.

Učenice su se potrudile i osmislile svoje predivne radove. Bravo za naše Tee!

Svim učenicima koji su sudjelovali u natječaju poslane su zahvalnice od strane organizatora.

objavio: Marijana Kosturik   datum: 26. 8. 2021.