Moj osobni ekološki otisak (lipanj 2021.)

Učenici 6. razreda PŠ Sveti Petar u Šumi i PŠ Tinjan su se od ožujka do lipnja 2021. uključili u edukaciju o digitalnim alatima. Provodila se edukacija učenika i učitelja o digitalnim alatima koje će koristiti u provođenju projekta i za prezentaciju rezultata istraživanja.

Stop motion studio / Stop animacija

Učiteljica Marijana Kosturik je 22.3.2021. sudjelovala na webinaru u trajanju od 1 sata. Naučila je:
- razlikovati vrste animiranog fima,
- vrste i tehničke sastavnice filma u stop animaciji,
- osmisliti scenarij (storyboard),
- koristiti aplikaciju Stop motion studio,
- izraditi i podijeliti animirani film tehnikom stopanimacije.

Stop motion studio - edukacija učenika

Stop animacija je tehnika animacije koja se koristi kako bi određeni objekt izgledao kao da se sam kreće. Za izradu jednostavnog filma učenicima 6. razreda PŠ Sveti Petar u Šumi je bio potreban mobitel s fotoaparatom, aplikacija Stop motion studio, stalak za mobitel, dobra ideja, nešto vremena i strpljenja.

Jedna grupa učenika je svoju animaciju radila crtanjem na bijeloj ploči dok je druga grupa učenika nacrtala potrebne dijelove na papir, izrezala ih te ih pomicala između svakog snimljenog kadra.
Prikazom snimljenih kadrova kao cjeline se stvorila iluzija pokreta.

Stop animacija - prikaz i analiza podataka - VIDEO 1

Učenici 6. razreda PŠ Sveti Petar u Šumi su 17. lipnja 2021. prikazali broj učenika svog razreda stupčastim dijagramom.
Nacrtali su potrebne dijelove na papir, izrezala ih, a zatim ih pomicali između svakog snimljenog kadra.

Stop animacija - prikaz i analiza podataka - VIDEO 2

Nacrtali su i napisali potrebne dijelove na bijelu ploču, a između crtanja i pisanja svakog pojedinog dijela su snimili kadar.
Koristili su improvizirani stalak za mobitel.

objavio: Marijana Kosturik   datum: 25. 6. 2021.