Dan sigurnijeg interneta 2021. - PŠ Sveti Petar u Šumi

Učenici 7. razreda PŠ Sveti Petar u Šumi sudjelovali u aktivnostima kojima se želi podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu te obilježili ovogodišnji Dan sigurnijeg interneta.

Tijekom sata razrednika učenici su u grupama proučavali brošuru "Kako se zaštiti u svijetu interneta i mobilnih telefona" koju su pripremili Ministarstvo znanosti i obrazovanja, HAKOM i Centar za sigurniji Internet.

Usmjerili su se na pitanja iz dokumenta u prilogu. Svaka grupa je odgovorila na nakoliko pitanja, a zatim su svoje odgovore prenijeli i ostalim učenicima. Nakon toga se među učenicima razvila i diskusija o sigurnosti na internetu.

Testirali su svoje znanje sudjelovanjem na natjecanju. Odgovarali su na pitanja, a kocku su mogli baciti tek nakon točnog odgovora.

Učenici su se odlično pripremili i vrlo uspješno odgovarali na pitanja, a pri tome i zabavili.

Učenici su se posebno istaknuli u poznavanju društvenih mreža te smo razgovarali i o podacima koje nije dobro objavljivati na njima. Jedna od aplikacija koju možemo koristiti kako bi izradili virtualni avatar je Bitmoji. Možemo ju koristiti kada izrađujemo svoje profile, a učenici su ju koristili kako bi izradili virtualnu razrednu fotografiju.

Priloženi dokumenti:
Dan_sigurnijeg_interneta_2021.pdf (95.77 KB)

objavio: Marijana Kosturik   datum: 31. 3. 2021.