Doniraj čep, spasi život, spasi planet!

U našoj školi provodi se akcija „Doniraj čep, spasi život, spasi planet!“. Cilj projekta je da se od novca prikupljenog reciklažom skupljenih čepova sufinancira nabava skupih lijekova za liječenje članova Udruge oboljelih.

Akciji su se spremno odazvali i učenici PRO!

Na satovima PiD i Prirode učili smo o važnosti razvrstavanja otpada. Pomoću edukativnog videa vidjeli smo što se događa kad čovjek odbacuje plastiku u prirodu. Razgovarali smo o opasnostima za živa bića, o velikom pacifičkom otoku plastičnog otpada, o mikroplastici… No, naučili smo da postoje i dobra rješenja: učenici su upoznali kako teče proces recikliranja plastike – od razvrstavanja do pretvaranja plastičnog otpada u sitne pelete i ponovne upotrebe za izradu novih, korisnih predmeta.

Na satu razrednika govorili smo o humanitarnoj akciji prikupljanja čepova. Učenike sam zamolila da ih kod kuće počnu prikupljati.

Nakon nekoliko dana Petar je donio punu vrećicu čepova, a i ostali učenici su kod kuće počeli po malo prikupljati. Prije nekoliko godina majka bivšeg učenika, gđa Davorka Knežević, donirala je našem razrednom odjelu dvije pune velike vreće plastičnih čepova za Likovnu kulturu, ali ih nismo stigli iskoristiti, sve do sad! U utorak smo svo to blago odnijeli do mjesta za prikupljanje na ulazu u Školu i odložili.

Time su učenici dali svoj doprinos ovoj lijepoj akciji.

Zahvaljujem Petrovim roditeljima koji su se spremno odazvali, kao i mami Davorki – velika vam hvala!

učiteljica Zvjezdana Maravić, prof. defektolog

objavio: Slađana Jukić   datum: 4. 3. 2022.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »