Ovca u kutiji – susret s ilustratorom Peterom Škerlom

U sklopu festivala slikovnice Ovca u kutiji koji se održao u Pazinu od 14. do 18. rujna, u organizaciji Gradske knjižnice Pazin našu je školu posjetio slovenski ilustrator Peter Škerl te je s učenicima svih drugih razreda Matične škole održao radionicu crtanja.

Susret s ilustratorom održao se u dvorištu škole u kojem smo se poredali kao male ovčice, a pratilo nas je divno vrijeme i kreativna atmosfera.

Uživali smo slušajući Snježanu Berak, predsjednicu Hrvatskog čitateljskog društva i knjižničarku kako čita slikovnicu autorice Ide Mlakar Črnič „U blizini živi djevojčica“.

U blizini živi djevojčica priča je o djevojčici bez imena, bez prijatelja i bez vlastite sobe. To je djevojčica na koju nitko ne obraća pažnju i ne poziva u društvo. A ona čezne za nježnošću i društvom baš kao i svi ostali. I u sebi skriva tužnu priču.

Dirljivu slikovnicu ilustrirao je upravo naš gost, slovenski ilustrator Peter Škerl, a svoje crtalačke sposobnosti prezentirao nam je i na licu mjesta crtajući na velikom papiru slikovne zagonetke koje smo poprilično uspješno odgonetavali!

U crtanju su se okušali i sami drugaši, ostavljajući na papiru svoju priču – o tome gdje žive, o obitelji, kućnim ljubimcima i svemu onome što im je važno i blisko.

Bio je ovo jedan slikovit, ugodan i topao susret. Rado ćemo ga se sjećati smiley.

Knjižničari MŠ Pazin

objavio: SLAĐANA JUKIĆ   datum: 23. 9. 2020.

« Listopad 2020 »