Našoj školi odobren projekt „Poticanje povećanje potrošnje ribe u odgojno obrazovnim ustanovama“

U četvrtak, 16. siječnja u prostorijama Udruženja obrtnika Poreč službeno su uručene odluke o odabiru projekata temeljem LAGUR natječaja za Mjeru 3. iz Lokalne razvojne strategije u ribarstvu pod nazivom „Poticanje povećanje potrošnje ribe u odgojno obrazovnim ustanovama“.

Odlučeno je da se kroz natječaj financira pet obrazovnih ustanova, a jedna od njih je Osnovna škola Vladimira Nazora Pazin, koja je na natječaj prijavila opremanje Matične škole Pazin te Područne škole Tinjan.

Natječajem LAGUR / FLAG "Istarski švoj" odabrani projekti će se financirati u stopostotnom iznosu. Projekti će obuhvatiti aktivnosti koje se odnose na opremanje kuhinja i poboljšanje uvjeta za pripremu proizvoda iz ribarstva i akvakulture u javnim ustanovama, te troškove pripreme i provedbe edukativnih aktivnosti.

Nabavkom opreme poput parno-konvekcijske pećnice ili rashladnih uređaja osigurat će se kvalitetnija pripreme svježe ribe, smanjiti vrijeme pripreme i tako osigurati kraći put svježe namirnice, ribe, od mora do stola, što će stvoriti preduvjete za uvođenje dodatnih obroka na bazi ribe, odnosno povećati potrošnju ribe u odgojno-obrazovnim ustanovama. Između ostalog, omogućit će se primjereno skladištenje prerađenih proizvoda ribarstva i akvakulture ili zamrznutih proizvoda.

Odluke je uručio predsjednik LAGUR-a „Istarski škvoj“ Robert Momić.

objavio: Slađana Jukić   datum: 20. 1. 2020.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »