Bundeva - kraljica jeseni

Učenicima Posebnog razrednog odjela 2 i njihovoj učiteljici jako se svidjela prošlotjedna radionica na kojoj smo pripremali kompot od dunja i sa učenicima i učiteljicom iz PRO 1 sudjelovali u pripremi fritula, pa smo odlučili održati još jednu. Ovu smo posvetili kraljici jeseni, Njezinom Visočanstvu bundevi!

Pripreme su počele dan ranije kad su Petra i učiteljica očistile bundevu i izvadile sjemenke. Slijedeći dan smo krenuli u akciju: posložili smo i imenovali sav potreban pribor i sastojke, a zatim su učenici sami, ali pod budnim okom učiteljice, sjeckali bundevu na komadiće, sipali luk na vruće ulje i miješali ga pazeći da ne zagori, dodavali začine i, na kraju, usitnili kuhanu bundevu štapnim mikserom. Taj dio posla izazvao je najviše veselja!

Pozvali smo i naše prijatelje iz pro 1 da nam bude ljepše, pa su se i oni okušali u uporabi štapnog miksera.

Na kraju smo još vruću juhu odnijeli u našu učionicu, postavili smo stol, i svi zajedno degustirali finu, kremastu juhicu.

Slijedećih dana smo čitali pjesmu o bundevi, bojali bojanke te izradili kolaž i plakat s temom bundeve.

Kroz ovakve radionice djeca imaju priliku vježbati strpljivost i suradnju, zabaviti se te istovremeno naučiti nešto novo.

Kao njihovoj učiteljici, najveće zadovoljstvo u svemu tome bilo je vidjeti kako djeca prevladavaju neke strahove (od velikog, oštrog noža, od vrućeg lonca, od vrućeg ulja koje „prska“… ) i tako po malo šire vlastite granice. Sve su to mali, ali vrijedni koraci u stjecanju samopouzdanja i kompetencija za svakodnevni život.

Priredila: Zvjezdana Maravić, edukacijski rehabilitator

objavio: Slađana Jukić   datum: 31. 10. 2018.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »