Dani zahvalnosti za plodove zemlje u PRO 1 I 2

Učenici posebnih razrednih odjela (PRO) i ove godine su obilježili Dane zahvalnosti za plodove zemlje i Dane kruha kroz vesele kuharske radionice.

Svi su bili uzbuđeni i s veseljem su iščekivali taj četvrtak.

Pridružili su im se učenici pro 2 sa svojom učiteljicom, edukacijskom rehabilitatoricom Zvjezdanom, koji su pripremali kompot od dunja koje nam je u svom vrtu ubrala Petrina nona Nevija smiley. I oni su se u radu služili pripremljenim slikovnim receptom i imali su prilike okušati se u rezanju velikim oštrim nožem, miješanju kipućeg kompota, u radu ribežom… Sve su to za većinu djece bili novi, dotad neisprobani poslovi, što je doprinijelo uzbuđenju ali i osjećaju vlastitog postignuća. Osim toga, u tijesnom prostoru čajne kuhinje svi zajedno smo vježbali vještinu strpljivosti i suradnje.

Nismo se držali svatko svog razreda već smo pomagali jedni drugima i svi učenici su se okušali u svim poslovima. Također smo međusobno razmijenili recepte smiley.

Miris slasnih fritula i vrućeg kompota ispunio je cijeli kat i jedva smo čekali da ih kušamo!

Priredile Jasmina Franković Pamić i Zvjezdana Maravić, edukacijske rehabilitatorice

objavio: Slađana Jukić   datum: 31. 10. 2018.

Važne obavijesti

« Ožujak 2024 »