Posjet osmaša Vukovaru

Učenici osmih razreda Matične škole i svih područnih škola, njih ukupno 126, od 11. do 13. lipnja 2017. boravilo je u Vukovaru, a sve u sklopu projekta Ministarstva pod nazivom „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“.

Prvog dana nakon dolaska u Vukovar i večere, uslijedila je večernja šetnja gradom.  Drugog  dana  prisustvovali smo predavanjima o Domovinskom ratu te o Bitki za Vukovar, a nakon toga posjetili smo novoizgrađeni Muzej vučedolske kulture i Muzej Grada Vukovara (smješten u dvorcu Eltz). Idućeg dana posjetili smo memorijalne lokacije i to: Memorijalno groblje hrvatskih branitelja, spomen-obilježje na Ovčari, Vodotoranj, Vojarnu, Spomen-dom na Trpinjskoj cesti te Bolnicu Vukovar. Boravak u Vukovaru završio je Školom mira i kvizom gdje su naši učenici Jakov Zgrablić (8. a) i Teo Radolović (8. c) bili uspješniji od učenika iz Pule.
Neka predavanja održali su sudionici burnih ratnih zbivanja.
Bila je ovo terenska nastava koja nam je dala jasniju sliku ključnih trenutaka stvaranja samostalne i slobodne Republike Hrvatske te nas potakla na razmišljanje i buđenje u svima nama svijest o temeljnim ljudskim vrijednostima – razumijevanje, empatija, poštovanje, uvažavanje i zahvalnost.
Učenici su bili smješteni u Memorijalnom centru Domovinskog rada, nekadašnjoj vojarni, u novoobnovljenom hostelu Dubrovnik.
U slobodno vrijeme bilo je mnoštvo zabave, druženja i uživanja pred sam kraj osnovnoškolskog obrazovanja.
Učitelji su se vratili zadovoljni najviše zbog ponašanja učenika, za koje smo dobili pohvale.

Učenici 8. razreda i njihovi razrednici

Tekst: Ivan Štefanić

objavio: Ivan Štefanić   datum: 16. 6. 2017.

Važne obavijesti

« Ožujak 2024 »