Aktivnosti povodom Svjetskog dana zdravlja

Povodom osnivanja Svjetske zdravstvene organizacije 7. travnja 1948. godine posebna pozornost posvećuje se svake godine obilježavanju Svjetskog dana zdravlja, čime se na globalnoj razini želi ukazati na važnost određenog zdravstvenog problema i obavijestiti širu društvenu zajednicu. Ove je godine tema obilježavanja bila „šećerna bolest“.

Svake godine Svjetski dan zdravlja posvećen je određenoj zdravstvenoj temi s odabranim sloganom i usredotočen na podizanje razine svijesti građana o tome što svaki pojedinac i društvo u cjelini mogu učiniti za svoje zdravlje tijekom cijele godine.

Ove godine učenike prvih razreda posjetio je učitelj Domagoj Pauković koji svoje slobodno vrijeme provodi trenirajući za razna sportska natjecanja, a okušao se i u triatlonu, sportskom natjecanju u  disciplinama: plivanje, biciklizam i trčanje. Učenicima je objasnio kako natjecanje izgleda te pokazao im svu potrebnu opremu za bavljenje tritlonom. Tijekom prezentacije učenici su imali jako puno pitanja, a najviše ih je zanimalo s koliko godina se može početi trenirati za triatlon te mogu li se triatlonom baviti slabovidne, slijepe osobe i osobe s tjelesnim invaliditetom.

Drugaši su Svjetski dan zdravlja i pozdrav proljeću obilježili pješačenjem od škole preko Rijavca pješačkom stazom koja vodi do podnožja Gortanovog brijega. Promatrali su  promjene u prirodi u godišnje doba proljeće na njivama, vrtovima, vinogradima i voćnjacima. Pješačenjem su upoznati s važnosti kretanja i boravka u prirodi.

Učenici 4.c razreda s učiteljicom Vesnom Milohanić Berković sudjelovali su na zajedničkom vježbanju ispred Spomen doma pod vodstvom fizioterapeuta Marijana Slokovića. Ova je akcija organizirana od strane Društva tjelesnih invalida Pazin, u suradnji sa Gradskim društvom Crvenog Križa Pazin, programom Organizirane dnevne aktivnosti za starije osobe i Centrom za inkluziju i podršku u zajednici Pazin, Osnovnom školom Vladimira Nazora Pazin, Dječjim vrtićem Olga Ban Pazin, Gradom Pazinom i Istarskom županijom. Organizatori su svjesni činjenice koliko svakodnevna rekreacija i briga o zdravlju znači svim članovima, učenicima i općoj populaciji građana te su organizirali popratne aktivnosti.

Prezentacija triatlona

Drugi razredi na pješačenju

4.c razred na zajedničkom vježbanju s DTI Pazin

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 18. 4. 2016.

Važne obavijesti

« Ožujak 2024 »