Boćajmo u školi

Pazinska dvorana Boćarskog centra "Aleksandar Anzur" i ove je godine bila prva postaja serijala natjecanja za učenice i učenike trećih i četvrtih razreda istarskih osnovnih škola pod nazivom Boćajmo u školi koji Zbor trenera Istarskog boćarskog saveza priređuje s ciljem populariziranja boćanja i privlačenja što više mladih da se bave boćanjem, ali i prenošenja te kulturne vrijednosti na mlade naraštaje.

Na prvom kvalifikacijskom natjecanju svoje su vještine u bližanju lopticama i gađanju cilja malim boćama iskazale učenice i učenici Osnovne škole Vladimira Nazora Pazin, jednog od glavnih partnera IBS-a u provođenju ovog projekta. Natjecalo se ukupno 24 učenika, 12 djevojčica i dječaka.

Na kraju natjecanja odigranog u pravoj sportskoj atmosferi uz gromoglasnu podršku natjecateljima njihovih školskih kolega s tribina, prigodne nagrade, diplome i medalje uručene su sljedećim najboljim natjecateljima:

UČENICE:

1. Ani Londero  - 4.a (učiteljica Elena Brajković)

2. Ana Jedrejčić  - 3.a (učiteljica Tanja Grubiša)

3. Iva Floričić - 4.c (učiteljica Vesna Milohanić Berković)

UČENICI:

1. Alen Salihović  - 4.a (učiteljica Elena Brajković)

2. Aleks Brajković  - 4.c (učiteljica Vesna Milohanić Berković)

3. Jan Matej Erniša  - 4.b (učiteljica Karmen Drožđek)

Natjecanje u Pazinu prigodnim su obraćanjem okupljenima svečano otvorili pazinski gradonačelnik Renato Krulčić i ravnateljica OŠ Vladimira Nazora Pazin Zdenka Turkalj Čohilj, a svojim su ga nazočnošću uveličali i direktor poduzeća Pazin sport Armando Lušetić i predsjednik Boćarskog saveza Grada Pazina Jelisije Jovičić.

Natjecanjem su rukovodili idejna začetnica projekta, dopredsjednica IBS-a, aktualna europska viceprvakinja u parovima Tanja Grubiša, te prvoligaški boćar Trio Pazina, predsjednik Zbora trenera Istarskog boćarskog saveza, naš nekadašnji proslavljeni reprezentativac i dvostruki svjetski prvak Valter Ivančić, a organizacijski je natjecanje pomoglo i Društvo Naša djeca Pazin na čelu s predsjednicom Tamarom Damijanić.

Dvoje prvoplasiranih učenica i učenika s pazinskog kvalifikacijskog natjecanja plasiralo se na finalno natjecanje koje će se početnom lipnja vjerojatno ponovno održati u Pazinu.

Tekst preuzet: http://www.bocanje-ibs.hr/?idclanka=818

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 18. 4. 2016.

Važne obavijesti

« Ožujak 2024 »