„Memento prijateljstva“ u 3.a razredu – e-Twinning projekt

Učenici 3.a razreda, zajedno sa svojom učiteljicom Elenom Brajković intenzivno rade na e-Twinning projektu. Naime, realizacija projekta je započeta u ožujku, a cilj projekta je razvijanje kompetencija iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja: socijalnih vještina, prihvatljivog ponašanja, samostalnosti, samopouzdanja te međusobnog uvažavanja kroz pridržavanje zajednički dogovorenih pravila.

Učenici kroz niz aktivnosti stječu znanje o sebi, uče razumjeti svoje emocije, razvijati odgovornost prema sebi i drugima. Kroz razne poticajne situacije i aktivnosti usvajaju i njeguju temeljne humane vrijednosti kao što su prijateljstvo i nenasilje, pravednost i empatija. Učenici uče primjenjivati dječja prava i preuzimati odgovornost u svakodnevnom životu.

Projekt se sastoji od 4 razvojne faze: a) traženje partnera i sakupljanje ideja putem web 2.0 alata, b) provođenje radionica na temu GOO, c) spremanje svojih uratka i zapažanja u zasebnu mapu na Twinspaceu, d) vrednovanje projekta međusobnom valorizacijom učenika i učitelja putem prezentacije projekta koristeći videokonferencije.

Svaki učenik nakon provedenih radionica izradio je svoj "memento prijateljstva" kao podsjetnik na stečeno znanje o građanskom odgoju a kojeg će primjenjivati u daljnjem obrazovanju kao poticaje za suradničko učenje unutar svoje razredne zajednice.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 8. 5. 2015.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »