Učenici 2.a razreda posjetili ljekarnu i vatrogasce…

Što rade tete "ljekarnice", a što vatrogasci istražili su učenici 2.a razreda sa svojom učiteljicom Tanjom Grubiša.

U sklopu nastave prirode i društva, 17. veljače 2015. godine, 2.a razred posjetio je ljekarnu.

U ljekarni smo bili vrlo tihi i pažljivi, prema uputama gđe. Ljiljane Ćus, koja nas je rado primila. Pokazali smo veliko zanimanje te svojom sposobnošću uočavanja i primjenom stečenih znanja iznenadili tetu Lili pitanjima. Zanimalo nas je: „Kako farmaceuti znaju koliko čega moraju staviti u kremu? Kako to rade? Za što im služe razni aparati? Kakve imaju vage?“… Okušali smo i različite mirise eteričnih ulja, a neke smo uzeli u učionicu da nam pamćenje i učenje bude bolje.

Nakon posjeta ljekarni izradili smo slikovnicu koju smo, u znak zahvalnosti, poklonili teti Lili.

No, to nije sve… U petak 20. ožujka posjetili smo i vatrogasce. S velikom znatiželjom razgledali smo njihova spremišta, garaže, alat i vozila. Vatrogasci su nas pustili da isprobamo brojne sprave za gašenje požara, ali i za spašavanje ljudi u raznim situacijama (sudari, poplave i sl.). Usput smo ponovili kako se treba ponašati u slučaju požara, koga zvati, što reći, itd. Isprobali smo i špricati, popeli se na kamion te nakratko čuli sirenu izbliza. Vatrogascima smo poklonili plakat sa zahvalom.

Budući da je taj dan bila i pomrčina Sunca, zaustavili smo se nakratko te s velikim interesom pogledali taj prirodni fenomen, naravno, kroz zaštitno staklo.

Učenici 2.a razreda s učiteljicom Tanjom Grubiša

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 9. 4. 2015.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »