Word Tennis finale

Održano je finale natjecanja iz engleskog jezika Word Tennis za učenike 5. razreda Matične škole.

U četvrtak, 28. travnja 2022. godine održano je finalno natjecanje učenika 5. razreda Matične škole Pazin u poznavanju riječi na engleskom jeziku – Word Tennis. Finale je održano, ni manje ni više, nego u pulskoj Areni! Kako su taj dan naši petaši proveli na terenskoj nastavi u Puli, iskoristili smo priliku da učenici odmjere snage na pravom bojištu.

Natjecanje je osmišljeno tako da se dva učenika natječu u poznavanju riječi na određenu temu. Učenici naizmjence govore riječi i tako dok netko ne pobijedi. Natjecanja su najprije provedena u svakom petom razredu, a onda su se najuspješniji učenici iz svakog pojedinog razreda našli u finalu.

Finalisti su bili:

5. a –  Luka Mijandrušić

5. b – Ema Rusijan

5. c – Katia Bertetić

5. d – Lukas Funčić

Nakon dugog i vrlo napetog “dobacivanja riječima”  u finalnom meču pobjedu je odnio Lukas Funčić. Čestitamo!

Svim finalistima uručena su priznanja.

Natjecanje su organizirali i proveli učitelji Ivan Štefanić i Marta Červar.

Tekst pripremila Marta Červar.

objavio: Ivan Štefanić   datum: 2. 5. 2022.