Obilježavanje Mjeseca hrvatskoga jezika

To su duboki časovi zdravlja,
Koji nas jačima, boljima čine.
Između svjetala večernjeg slavlja
Nije li ovo put u visine?
D. Cesarić

Obilježavanje Mjeseca hrvatskoga jezika započinje 21. veljače, na Međunarodni dan materinskoga jezika, a završava 17. ožujka, na dan kad završavaju Dani hrvatskoga jezika. Valja spomenuti i Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva koji se obilježava 22. veljače, a taj je dan spomen na dan kada je tiskana prva hrvatska knjiga – Misal po zakonu rimskoga dvora.

Navedeni su datumi obilježeni u našoj školi različitim aktivnostima. Ljubav prema vlastitom jeziku smo ove godine odlučili njegovati riječima – pisanjem i čitanjem priča te stvaranjem blackout i cento-pjesama.

Dana 8. ožujka 2022. održana je radionica kreativnog pisanja za učenike četvrtih razreda, a 30. ožujka 2022. radionica za učenike viših razreda koja je imala cilj razvijanje ljubavi prema pisanju te poticanje maštovitosti i kreativnog izražavanja. Učenici su pokazali iznimno stvaralaštvo, a pritom smo se svi zabavili. Neki od nastalih radova izloženi su na prigodnom panou u hodniku škole.

Pisanje i čitanje nas čine boljima i pokazuju put u visine!

Učiteljica Martina Šajina Ivetić

objavio: Slađana Jukić   datum: 31. 3. 2022.