LiDraNo 2022.

U organizaciji Osnovne škole Tone Peruško, 16. ožujka, u prostoru Zajednice Talijana - Circolo održan je LiDraNo, županijska smotra učeničkog literarnog, novinarskog i scenskog stvaralaštva.

Učenici naše škole sudjelovali su u kategorijama literarnih i scenskih pojedinačnih nastupa.

Među prijavljenim literarnim radovima Povjerenstvo je odabralo rad naše učenice za državnu smotru: Uspavani divovi autorice Stele Rajko, 6. razred (mentorica Patricija Golob-Fonović).

U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa našu školu su predstavljale Sara Čiz, učenica 5. razreda, izvedbom monologa Darsy Burdock (mentorica Martina Šajina Ivetić) i Karla Matković, učenica 8. razreda, kazivanjem poezije Rudolfa Ujčića Pridi šlovek muoj (mentorica Patricija Golob-Fonović). Karla Matković je sa svojom izvedbom upućena na državnu smotru.

Čestitke svima! Učenicama, koje će našu školu i županiju predstavljati na državnoj smotri, želimo puno uspjeha.

Učiteljica Patricija Golob – Fonović

objavio: Slađana Jukić   datum: 22. 3. 2022.