Testiranje učenika

Poštovani roditelji, dragi učenici!

S obzirom na veliki broj samoizolacija koje predstavljaju organizacijsku teškoću, kako roditeljima tako i školi, započinjemo s provođenjem mjere dobrovoljnog samotestiranja učenika. Mjere je donijelo Ministarstvo znanosti i obrazovanja u svrhu smanjivanja velikog broja samoizolacija i s ciljem praćenja nastave uživo, u prostorijama škole.

Provođenjem navedene mjere  ukinula bi se obveza samoizolacije za učenike koji su u školi ili izvan nje bili u kontaktu sa zaraženom osobom, a nemaju simptome bolesti i imali su negativan rezultat testa.

Od sutra,  petak 11. veljače 2022. će testovi biti dostupni u svim našim školama.

Razrednici ili zaduženi učitelji podijelit će učenicima po dva  SARS-CoV-2 brza antigenska testa za provođenje mjere samotestiranja za slijedeći tjedan i tjedan nakon praznika.

Predviđeno je da se samotestiranje provodi jednom tjedno – u nedjelju navečer ili ponedjeljak ujutro, prije dolaska u školu. Rezultate testa roditelji učenika ili sam učenik upisuje u bilježnicu s naznako datuma testiranja.

Roditelji koji ne žele da njihovo dijete sudjeluje u programu mjere redovitog samotestiranja na SARS-CoV-2, ispunjavaju obrazac/izjavu i vraćaju razrednicma. Isto tako vraćaju test ako ga je učenik preuzeo.

U slučaju kontakta s pozitivnom osobom navedeni učenici neće biti izuzeti od samoizolacije.

objavio: ZDENKA Turkalj-Čohilj   datum: 10. 2. 2022.