Projekt 'Naša mala knjižnica'

U četvrtak, 11. studenog knjižničari su započeli s provedbom projekta 'Naša mala knjižnica'.

Krenuli smo razigrano s knjigom „Baton i Roni“ autorice Koraljke Milun.

Kroz kratke priče o avanturama dvaju prijatelja Batona i Ronija učenici 6.a razreda doznali su što to prijateljstvo sa životinjama čini posebnim, na koliko sve nogu i u kojim oblicima dolaze naši kućni ljubimci, dotakli smo se i teme napuštenih životinja te se složili oko toga kako i one zaslužuju dostojanstven život.

Učenici su potom ispričali sve o svojim četveronožnim, dvonožnim, krilatim, vodenim, čupavim i svakakvimnekim kućnim ljubimcima te o njima napisali kratke pjesmice.

Max, Greg, Rea, Bela, Kimi, Muki, Odi, Kendy, Diego, Njuškica, Odi, Nola… sva sila kućnih ljubimaca opjevana je danas u našoj školskoj knjižnici.

Bravo učenici smiley!

Knjižničari Dean i Slađana

objavio: Slađana Jukić   datum: 11. 11. 2021.