Radionica iz kemije: Pet nepoznatih tekućina

U četvrtak 21. listopada u našoj je školi održana radionica iz kemije pod naslovom "Pet nepoznatih tekućina".

Radionicu iz ciklusa "Kemijsko-inženjerskih radionica HDKI-ja" održali su njezin autor doc.

dr. sc. Tomislav Portada, kemičar i popularizator znanosti zaposlen na Institutu Ruđer Bošković u Zagrebu, i Hrvoje Vojvodić, student zagrebačkog Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije. U radionicama je sudjelovalo dvanaestero učenika osmih razreda sa svojim učiteljem kemije prof. Davidom Jelenkovićem.

Radionica je započela uvodnim predavanjem u kojem je dr. Portada učenicima objasnio zadatak i pravila radionice. Zadatak učenika bio je da na temelju pokusa i opažanja izvedu zaključke o sastavu pet zadanih bistrih bezbojnih tekućina koje su učenici dobili u pet plastičnih bočica označenih slovima abecede. Nakon uspješno riješenog zadatka, dr. Portada nam je za kraj pokazao jedan atraktivni demonstracijski pokus.

Radionica je učenicima bila prilika da nauče nešto više od sadržaja koji se uče u okviru redovne nastave kemije.

Na radionicama sudjelovali su:

8.a: Nevena Rilak, Leona Aleksandra Jurić i Lana Božić.
8.b: Josip Jurčić, Tea Šaponja i Elis Klanac

8.c: Jelena Bogešić, Lara Mijandrušić i Aleks Varvaruk

8.d Zara Sofia Krajcar, Paola Tomašić i Andrija Androšić

Kako su se učenici snašli na radionici možete pogledati na slikama u prilogu.

Učitelj David Jelenković

objavio: Slađana Jukić   datum: 25. 10. 2021.