Postoji li univerzalni recept za sreću?

Učenici 8. b razreda su 19. ožujka 2021., netom prije još jednog prelaska na online nastavu, obilježili Međunarodni dan sreće na Satu razrednika.

Želeći odgovoriti na pitanje Postoji li recept za sreću?, radionicu smo započeli čitajući poruke učitelja Škole koji su napisali svoj recept za sreću. Unutarnji mir, prijatelji, glazba, humor, ljubav, pružen i primljen osmijeh… svi se slažu da navedeno čini sreću. Ali što mene čini sretnim? Raspravom na satu shvatili smo da ne postoji univerzalan recept, već da svatko mora pronaći u sebi stvari koje ga uveseljavaju, unutarnje zadovoljstvo i mir. Tek tada isto može prenositi ljudima koji ga okružuju. Sreća je često naša odluka.

Na kraju radionice učenici su napisali vlastiti recept za sreću i podijelili ga učiteljima.

Neke od motivirajućih poruka učenika 8. b razreda:

Jesi li siguran da je to što te muči tako teško ispraviti?

Zamisli da možeš sve i dan će ti biti ispunjen srećom.

Sreću pronalaziš u sebi. Ona je stvar odabira.

Sreća je raditi stvari koje voliš.

Martina Šajina Ivetić, prof.

objavio: Slađana Jukić   datum: 25. 3. 2021.