Dan Hrvatskog saveza informatičara

Hrvatski savez informatičara (HSIN) je organizirao tradicionalni Dan HSIN-a uz prijem i dodjelu priznanja i nagrada najuspješnijim natjecateljima prošlogodišnje sezone natjecanja.

Tako su u Zagrebu, 17. prosinca, u prostorima Hrvatske zajednice tehničke kulture okupljeni i najuspješniji natjecatelji u Hrvatskom otvorenom natjecanju u informatici (HONI) i Hrvatskoj Logo Ligi.

Iznimne rezultate u ovim natjecanjima su ponovno ostvarili članovi ekipe naše škole, Vita Mofardin u kategoriji 4. razreda i Vid Suman u kategoriji 3. razreda. Vita je osvojila 3. mjesto u svakom od ova dva natjecanja, dok je Vid u Logo Ligi osvojio najbolje, 1. mjesto. Za to su Vita i Vid su uz diplome dobili i prigodne nagrade, a mentori su im učitelji naše škole, Doris Zajc Mofardin i Darko Suman.

Svečanost su uveličali uzvanici i gosti prigodnim govorima te je održana i kratka prezentacija nagrađenih softverskih radova nakon čega je uslijedilo neformalno druženje i prigodni domjenak. Kao dodatnu nagradu za svoj trud i ostvarene rezultate, naši su se uspješni informatičari provozili zagrebačkom Uspinjačom, posjetili Advent na Štrosu i obišli muzej željeznice Backo Mini Express gdje je izložena najveća maketa željeznice u jugoistočnoj Europi. U muzeju su uz razgled modela i maketa nakratko preuzeli uloge vlakovođa i željezničkih prometnika na modelima željezničkih kolodvora.

Tekst pripremio učitelj Darko Suman

objavio: Slađana Jukić   datum: 19. 12. 2019.